JobTeaser: Werwing vir Generation Z

Nicolas Lombard en Adrien Ledoux is twee suksesvolle stigterslede wat nooit regtig een wou word nie. Een van hulle het gedroom (en in die geheim nog steeds) om ‘n tuinier te word en in die bed te grawe; die ander sien homself as ‘n vlieënier in die kajuit. Nietemin het die jong Franse met die idee vir JobTeaser vorendag gekom – vandag die toonaangewende werwingsplatform vir studente en gegradueerdes in Europa, wat in 2019 land op die lys van 40 hoëprestasie-start-ups wat deur La French Tech en Bpifrance gepubliseer is ,

“Ons missie is om die nuwe generasie te bemagtig om die regte plek in die samelewing te vind,” verduidelik Adrien Ledoux in ‘n onderhoud met LEAD oor die algemene idee van sy onderneming. Die doel van JobTeaser is “om die nuwe generasie voor te berei om hul volle potensiaal te bereik, hulself te verwesenlik en hul merk op die wêreld te laat.” Dit is duidelik dat plasings soos die Next40Index met so ‘n hoë doel ‘n belangrike sein is vir alle werknemers om op die regte pad te wees met die sake-idee en werkwyse.

Jong mense in Europa is positief oor die toekoms

Hul eie visioene oor die toekoms was nie altyd so duidelik vir die twee stigters nie: in 2008 het Adrien Ledoux en Nicolas Lombard mekaar in ‘n konsultasiefirma leer ken – in werk wat op hul CV goed lyk, maar nie albei vervul het nie. Hierdie ervaring het onder meer daartoe gelei dat hulle JobTeaser gevind het: hulle wou jong mense verlig, sodat hulle beter voorbereid is op hul loopbaan en meer kan uitvind wat hulle wil hê.

vertoning

Elf jaar later het die wêreld van werk radikaal verander: volgens sommige studies bestaan ​​85 persent van die poste wat in 2030 beskikbaar sal wees, nie vandag nie. Jong mense in Europa is positief oor die toekoms van werk: “Waaroor hulle optimisties is, is nuwe tegnologie, nuwe bestuursmetodes en korporatiewe waardes,” sê Ledoux, wat hierdie insig put uit ‘n WISE-studie wat deur JobTeaser saam met Ipsos gepubliseer is.

Meer oor: Moderne werwing – Big Data vir groot talente

Stigtingsfoto
Die twee stigters Nicolas Lombard en Adrien Ledoux (Beeld: JobTeaser)

Die salaris bly die belangrikste maatstaf

Wat die toekoms ook al mag meebring, die doelstellings van Gen Z is op sommige maniere verskillend van die tien, twintig of dertig jaar gelede – toe hul toekomstige base net hul eerste stappe in die werklike lewe gedoen het: ‘In teenstelling met wat ‘n mens gereeld oor hierdie generasie dink Volgens ons studie bly die salaris in elke land die belangrikste maatstaf – gevolg deur ‘n persoonlike balans tussen werk en lewe, ”sê Adrien Ledoux. “Dit word gevolg deur die loopbaanperspektief vir die jong generasie, wat die derde plek deel van die sin van die werklewe.”

JobTeaser word vandag deur ongeveer 2,5 miljoen jong professionele persone in 19 lande gebruik. Vir studente en gegradueerdes bied die wolk-gebaseerde platform die geleentheid om geskikte werkgewers te leer ken op grond van geleenthede, waardes of toekomstige ambisies. Daarbenewens kan hulle met onderhoude en loopbaan kundiges voorberei en word hulle aangemoedig om met maatskappye in kontak te kom.

Die gegradueerdes ontbreek nie aan buigsaamheid nie: ‘Die meeste jongmense is bereid om in ‘n ander stad as hul eie te werk, en die Franse en Spanjaarde is tans die mees beweeglike: elke sekonde sou bereid wees om buite hul eie land en selfs buite die EU te werk. Engelse en Duitsers is hier meer ingehou. “

Wat meer vir die gegradueerdes ontbreek, is ervaring – byvoorbeeld om die vereistes van ‘n werk korrek te beoordeel en te besluit of die pos op die langtermyn die regte een kan wees: ‘Een uit twee jong mense voel nie gereed om na die gradeplegtigheid die arbeidsmark te betree nie “sê Ledoux. En nog meer: ​​”88 persent wil beter ondersteuning in hul loopbaankeuse hê, werkervaring is die sleutel om studente te help om die arbeidsmark te betree, en 97 persent van die studente beskou dit as belangrik om hulle voor te berei op die toekoms van die werk.”

Meer oor: Tydverskuiwende onderhoude is die nuwe HR-neiging

Dit is ‘n wedstryd: 70.000 maatskappye word op die platform verteenwoordig

Meer as 600 vennootuniversiteite werk nou met die gratis Career Center-platform van JobTeaser, wat met die intranet geïntegreer is om studentebetrokkenheid te maksimeer. Aan die ander kant is daar 70.000 ondernemings, waaronder Deutsche Bahn, Zalando, BASF, Lufthansa of L’Oréal, wat op hul JobTeaser-profiel verteenwoordig word met hul vakatures vir meer posisies.

Deur data van jong professionele persone soos lokasie, studieprogram, belangstellings, ens. Saam te stel, kan hulle live messenger en video gebruik om inligting met kandidate uit te ruil en sodoende aansoeke te ontvang wat hulle pas. Nogal ‘n soort Tinder om werk te vind, wat volgens Ledoux voorsiening kan maak vir wedstryde in baie gebiede: “Ons werf vir alle posisies, van IT tot kliënteverhoudinge, bemarking tot navorsing en innovasie, en ons ontvang baie toepassings van talentvolle mense uit alle gebiede. wat self oriënteringsprobleme gehad het, en daar is dikwels besluit op die werk na ‘n vergadering of ‘n internskap. ‘

Daar is tans 250 werknemers wat by JobTeaser werk

Ledoux en sy kollegas by JobTeaser wil die onderwerp van oriëntasie vir die keuse van ‘n loopbaan verder bevorder en skaal: en hulself nie lokaal beperk nie:

“In die algemeen bou ons Europese spanne wat ooreenstem met ons ambisies.” Uiteraard bind hierdie aspirasie bronne: “Vandag het ons 250 werknemers, van wie 50 buite Frankryk werk, en ons beplan om teen 2020 ‘n span van 400 te hê, en om die grootte van ons span buite Frankryk te verdriedubbel.”

Hoe moeilik is dit om by ‘n algemene basiese idee te hou met so ‘n ondernemingsgrootte, verspreid oor Europa? “Twee dinge is baie belangrik vir ons: ons het ‘n missie om jong talent te help om hul loopbaan te vind, ‘n gefokusde span en sterk waardes wat ons in ons spanne deel, wat albei diep in ons DNA ingebed is,” sê Ledoux , “By JobTeaser het ons ‘n waardewetwoord ontwikkel: HEAT, wat staan ​​vir nederigheid, betrokkenheid, behendigheid en enthousiasme. Om te verseker dat ons span hierdie waardes vergestalt en dit aan ons oorsese kantore kan oordra, is ‘n belangrike suksesfaktor.”

Meer oor: Op soek na ‘n werk? 7 wenke vir millennials

Hoe word die vars 50 miljoen belê?

JobTeaser het onlangs 50 miljoen euro van die beleggingsfonds Highland Europe ontvang om homself verder te vestig in loopbaankonsultasie en die werwing van jong talente in Duitsland.

Hierdie belegging moet bydra tot verdere mylpale: “Eerstens, om voort te gaan met die demokratisering van internskappe en werksgeleenthede deur ons ekosisteem in Europa te versterk: meer kolleges om soveel as moontlik studente en jong gegradueerdes te bereik, meer ondernemings om hulle nog meer geleenthede te gee in werwing. ”

Tweedens poog die span onder leiding van Lombard en Ledoux om loopbaanvoorligting vir jong talente uit te vind en hulle te help om beter besluite te neem: “Dit begin met die help van jongmense om mekaar beter te leer ken en hul professionele doelstellings en doelstellings te definieer,” verduidelik Ledoux.

‘Dit is belangrik, want die werk wat u doen is ‘n groot deel van wat u is, u werk agt uur per dag en dit is die eerste vraag wat u aan iemand vra wat u pas ontmoet het. Besluite is egter gereeld of selfs blind, en te veel jongmense begin hul eerste werk in die outopilot-modus sonder om na te dink waarvoor hulle regtig hou en waarmee hulle die beste is. ‘

Navorsing en ontwikkeling vir veiligheid in die oriënteringsfase

Die derde mylpaal is om in navorsing en ontwikkeling te belê om innoverende instrumente te gebruik om jongmense beter te leer ken met hulself en die wêreld van werk. Een van hierdie instrumente is reeds in gebruik: Die Marco-instrument identifiseer die waardes, belangstellings en drywers van loopbaanmotivering en is tans in beta-toetsing.

Binne een maand het die Ledoux-platform berig dat daar meer as 10.000 deelnemers was sonder advertensies, waarvan 92 persent die vraelys voltooi het en toegang tot hul volledige verslag verkry het. Ledoux is trots op hierdie ontwikkeling: “Dit wys vir ons dat dit nodig is om soveel moontlik mense gratis instrumente te bied om mekaar beter te leer ken en beter besluite te neem vir hul eie toekomstige loopbaan.”

Laat 'n boodskap

Jou e-posadres sal nie gepubliseer word nie. Verpligte velde word met * aangedui